Den 8 – Podněty k modlitbám – Pátek, 3. Dubna 2020

  1. Modleme se za země a oblasti, které byly těžce zasaženy pandemií koronaviru COVID-19, místa, kde lidé umírají a kde jsou veřejné i komunitní zdravotnické systémy pod intenzivním tlakem.
  2. Modleme se za vytrvalost a sílu pro pracovníky ve zdravotnictví. Jestliže některé znáte, dejte jim vědět, že se za ně jmenovitě modlíte.
  3. Modleme se za Boží milost pro členy našeho místního sboru, kteří čelí různým změnám v každodenním životě. Modleme se za ty z nás, kteří byli současnou situací nějak zasaženi, aby se s tím dokázali vyrovnávat a nadto, aby byli věrnými svědky Božího všemocného vedení v jejich životech.
  4. Modleme se, aby členové církve dokázali vymyslet praktické způsoby, jak povzbudit jeden druhého ve víře a obzvláště, abychom dokázali povzbudit ty, kteří jsou v karanténě a izolaci sami.
  5. Modleme se za lidi na Filipínách v Severovýchodní Misii Mindanao, kteří bojují s nedostatkem potravin a dalších nezbytností během koronavirové pandemie. Modleme se, aby jejich víra byla posílena.