Den 57 – Podněty k modlitbám – pátek, 22. května 2020

Výzvy k chvále:

  • Jinia Y.: „Chválím Boha za službu skrze média. Kázání a svědectví, jež můžeme sledovat online, mi pomáhají se vyrovnávat s bolestí, kterou zažívám během současného času izolace.”
  • Yvonne L.: „Někdo z mé práce mi zavolal, abych byla někomu, s nímž jsem se nikdy před tím nesetkala, k ruce a asistovala mu. Tak jsem se za to modlila a šla toho člověka navštívit. Během našeho rozhovoru se ukázalo, že onen člověk býval kdysi vedoucím v adventní církvi, ale z církve odešel. Měla jsem příležitost se s ním modlit a pak dokonce přiznal, že cítil Ducha Svatého, jak ho volá k návratu. Chvála Bohu, že nejen připravil příležitost ke svědectví, ale také vyučuje, jak reagovat.”

Podněty k modlitbám:

  1. Modlete se za oblasti, v nichž se zdá, že Covid-19 znovu zesiluje jako např. Wu-Chan a další města a oblasti v Číně.
  2. Modlete se za adventistické učitele na státem zřizovaných školách v Thajsku. Existuje totiž velká pravděpodobnost, že když se školní výuka znovu rozjede, vláda zavede výuku i v sobotu, aby se dohnal ztracený čas. Modlete se za posílení na víře pro tyto učitele, aby zůstali věrně stát, stejně jako i Danielovi tři přátelé zůstali stát.
  3. Modlete se za malé skupinky, venkovní shromáždění a evangelizační přednášky, které se na Papua Nové Guinei rozběhly díky zavřeným sborům.
  4. Modlete se za adventistický sbor Omega v New Haven, Connecticut ve Spojených státech, který zřizuje centrum pro lidi bez domova, v němž se mohou zahřát a udržovat si odstup, i právě nyní, během pandemie Covid-19.